Işık

60 kw

110 kw

araç jenaratör

2 kw

6 kw

10 kw

taşınabilir jenaratör

ve bir sinemada olmazsa olmaz A dan Z ye ışık sistemleriyle hizmet vermekteyiz

Işık şefinden asistanlarına kadar ihtiyaca göre ekibimiz hazır tutulmaktadır   

 

    sinemada ışık, filme alınacak objeleri ve oyuncuları senaryoda istenilen şekilde aydınlatmak için kullanılan bir tekniktir. Doğru kullanılacak ışık tekniği ile seyirciye istenilen psikolojik etki rahatlıkla yaratılabilir. Işıklar sabit veya hareketli objeleri aydınlatmak için farklı ışık üreten cihazların seçilmesi sonucunda oluşturulur. Sinema sektöründe kullanılan ışıkların en büyük özelliği, çekimlerin zaman zaman sesli yapılması ihtimaline karşılık "ses çıkarmayan sistemler" kullanılmasıdır.

   Kameranın doğru görüntüyü verebilmesi için minimum ve maksimum ışık ihtiyacına denir. Işık dağılımının ihtiyaca göre doğru şekilde yapılması gerekir. Aşırı ışık, filmin kalitesini bozar, hoş olmayan görüntüler ortaya çıkarır. Az ışık ise filmde kaliteyi ortadan kaldırır.

   Gerekli ihtiyacın haricinde, korku filmleri gibi belli efektler verme amacıyla sahnenin özel amaçlı aydınlatılmasına denir. Son dönemlerde moda olan dijital efektler ile ışık tektiğinin birleştirilmesi sonucu harikulade sonuçlara ulaşılabilmektedir.Film Ekipmanları

Set EkibiHava Durumu
Anlık
Yarın
19° 26° 16°
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam28
Toplam Ziyaret131128